Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ABXFM1168P1Z9
Call 07942873370 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Size | M 10 |
| Material Grade | M2 |
| Usage/Application | Cutting |
| Surface Finishing | Polished |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Diameter | 20mm |
| Length | 6 Inch |
| Hardness | 60 HRC |
| Material | HSS |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Size | M 4 |
| Material Grade | M1 |
| Usage/Application | Cutting |
| Surface Finishing | Polished |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Diameter | 10mm |
| Length | 8 Inch |
| Hardness | 60 HRC |
| Material | HSS |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Material Grade | M1 |
| Usage/Application | Cutting |
| Surface Finishing | Polished |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Diameter | 12mm |
| Hardness | 60 HRC |
| Length | 8 Inch |
| Material | HSS |
View Complete details